14 stycznia 2017 Fundacja Aksjomat obchodziła drugie urodziny! To był bardzo aktywny i przełomowy czas, który wiele zmienił w naszym życiu. Co się wydarzyło przez ten czas? Zobaczcie sami!

  1. Swoją działalność zaczęliśmy od zrealizowania projektu „Szczęśliwy Senior” na który udało nam się pozyskać fundusze unijne. Dzięki temu grupa fantastycznych Seniorów z województwa Wielkopolskiego mogła uczestniczyć w licznych warsztatach m.in. artystycznych (w tym warsztatach florystycznych, plastycznych, decoupage), warsztatach zdrowotnych (dietetycznych, spotkaniach z edukatorem diabetologicznym, badaniach poziomu glukozy), treningach sportowych (nordic walking), wydarzeniach rozrywkowych (wycieczkach do kina, teatru, grillach, potańcówkach, imprezie sylwestrowej i spotkaniu wigilijnym), spotkaniach edukacyjnych (m.in. obsługa komputera, spotkaniach z policjantem itp). oraz wielu innych atrakcjach, które staraliśmy się zapewnić. (Galeria dostępna TU).

 

 1. Realizowaliśmy również przy współpracy z firmą Phinance S.A. projekt dla rodziców i dzieci w szkołach podstawowych i przedszkolach pt. „MAMO, TATO w przyszłości chciałbym być…„, który miał na celu pokazać rodzicom, że warto inwestować w przyszłość ich dzieci oraz w jaki sposób pomóc im rozwijać umiejętności, żeby ich pociechy mogły zostać w przyszłości „kim tylko będą chciały”. Przedszkolakom pokazywaliśmy zawody takie jak strażak, policjant, lekarz czy mechanik, a starszakom dlaczego warto rozwijać swoje pasje, do czego mogą się w życiu przydać oraz jakie są kierunki dalszej edukacji, które mogą wybrać. Odwiedziliśmy Poznań, Chocz, Leszno i Grądy Wielkie. (Galeria TU, TU i TU).
  Odbył się również wykład dla rodziców w szkole podstawowej w Budzisławiu Kościelnym pt. „Mediacje rodzica z dzieckiem uzależnionym od technologii informacyjnej i komunikacyjnej”. (Galeria TU).
 2. W międzyczasie rozwijaliśmy cały czas najważniejszy zakres działań naszej Fundacji, a mianowicie ofertę szkoleniową. Prowadzimy wykłady, konferencje, warsztaty i szkolenia dla firm oraz instytucji. 
  – Od samego początku współpracujemy z SED Stowarzyszeniem Edukacji Diabetologicznej szkoląc personel medyczny z technik motywacji oraz komunikacji z pacjentem, prowadzimy wykłady motywacyjne dla pacjentów na konferencjach organizowanych w ramach projektu Insulinooporność – zdrowa dieta i zdrowe życie. W ciągu dwóch lat odbyło się około 15 konferencji w których uczestniczyliśmy. (Galeria TU i TU).
  – 
  Szkolimy firmy takie jak Studio Figura, KAS Artykuły Biurowe, Carte Dor, Phinance S.A, Paese Cosmetics, Agencja Pracy Tymczasowej i inne z technik sprzedaży, komunikacji z klientem, zarządzania czasem, psychologii sprzedaży, telefonicznej obsługi klienta czy budowania zespołu (pełna oferta TU). Szkolimy również osoby bezrobotne chcące otworzyć swoją działalność gospodarczą – jak otworzyć własny biznes, skąd zdobywać fundusze na rozwój firmy, jak zarządzać własną firmą. (Galeria TU, TU, TU, TUTU i TU).
  – Współpracujemy z uczelniami i szkołami. Prowadziliśmy wykład pt. „Czego oni od nas chcą? Czyli oczekiwania pracodawców w dzisiejszych czasach” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz co roku Paweł Musiałowski prowadzi wykłady dla licealistów z II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie w ramach Festiwalu Nauki (w tym roku prowadziłem wykład pt. „Jak zarobić mając 10zł w portfelu – czyli inwestycję pełną gębą„). (Galeria TU i TU).
 3. Mimo, że dużo się u nas wydarzyło przez ostatnie dwa lata, to mieliśmy czas na wiele innych aktywności:
  napisaliśmy artykuły do trzech wydań miesięcznika Studio Figura (galeria TU) oraz zaczęliśmy pisać bloga na którym publikujemy artykuły nawiązujące do treści naszych szkoleń (blog TU).
 4. Jeździmy na szkolenia, konferencje, warsztaty, spotykamy się w swoich zespołach, żeby móc rozwijać wiedzę i umiejętności, które możemy przekazywać Państwu na szkoleniach i wykładach. (Galeria TU)
 5. Żeby zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym zawsze znajdujemy czas dla siebie i swoich bliskich. To nam daje siłę i motywacje do działania! Przez te dwa lata w sferze prywatnej również wiele się wydarzyło: były śluby, zaręczyny, narodziny dziecka, wyjazdy i inne atrakcje 🙂 (Galeria TU).

Po więcej zdjęć z życia Fundacji zapraszamy na nasz profil na Instagramie! Wystarczy kliknąć TU 😉

Fundacja Aksjomat to miejsce, które błyskawicznie się rozwija. To miejsce dla ludzi z pasją, którzy uwielbiają wyzwania i wszechstronność. Wszystko co robimy, robimy z największą dokładnością, ponieważ JAKOŚĆ jest dla nas najważniejsza.

Mamy nadzieję, że kolejne lata działalności Fundacji pomogą nam jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i spełniać marzenia! 

Tego sobie życzymy! 🙂

Paweł Musiałowski 
oraz Zespół Fundacji Aksjomat